تبلیغات
وبلاگ اختصاصی دستگاه هشدار دهنده گاز مونو اکسید کربن - اطلاعات کامل از دستگاه هشدار دهندخ گاز گرفتگی:

امروز:

اطلاعات کامل از دستگاه هشدار دهندخ گاز گرفتگی:

Model PH601                     PARAHORN

راهنمای استفاده ازدستگاه هشدار دهنده گاز منواکسید کربن

* مقدمه

از اینکه دستگاه هشداردهنده گاز منواکسید کربن پاراهورن مدلPH 601 را خریداری نموده اید متشکریم.

این دستگاه یک هشداردهنده مستقل است.

لطفاً چند دقیقه جهت مطالعه این راهنما وقت بگذارید و از این اطلاعات در آینده نیز در صورت نیاز استفاده نمائید.

 

·           ویژگیها و مشخصات  هشدار دهنده مدل PH601 :

·           ویژگیها:

 

§                     صدای آژیر با بلندی 85 دسی بل(dB)

§                     دارای سنسور مونواکسید کربن پرمنت(permanent)

§                     کارکرد با استفاده از یک عدد باطری 9 ولت کتابی

§                     نوع آلارم صدا به صورت بوقهای ممتد است و نشانگر LED چشمک می زند که بیانگر وجود مقدار خطر ناک گاز است.

§ یک بوق کوتاه در هر 40 ثانیه که نشاندهنده ضعیف شدن باطری است(نیاز به تعویض دارد) یا اینکه دستگاه دچار ایراد شده است.

§ دارای دکمه تست / ریست که بمنظور تست قسمتهای الکترونیکی دستگاه بکار می رود و بررسی اینکه آیا دستگاه در حال کاراست یا خیر و دکمه ریست جهت قطع هشدار ناشی از گازمنواکسید کربن و شروع مجدد فعالیت دستگاه.

§ نشانگر LED با رنگ قرمز جهت نشان دادن وضعیت عادی یا وضعیت هشدار

§ هنگام روشن شدن دستگاه یک عدد صدای " بیپ" پخش کرده و LED قرمز یکبار فلش می زند.

§  LED قرمز: درهنگام خطر زمانیکه مقدار گاز منواکسید کربن از مرز مجاز فراتر می رود،LED قرمز شروع به چشمک زدن می کند وهشدار صوتی دستگاه نیز فعال می شود.

§ هشداردهنده گاز منواکسید کربن (CO) نشاندهنده وجود گاز (CO) در محیط اطراف است. هنگامیکه مقدار گاز سمی CO زیاد باشد دستگاه با ایجاد هشدار صوتی و نوری توسط نشانگر LED وضعیت خطر را اعلام می نماید.

 

توجه:

این دستگاه هشداردهنده فقط میزان خطرناک گاز منواکسید کربن (Carbon Monoxide) را در محیطی که قرار گرفته باشد اعلام می کند اگرچه ممکن است این گاز در محل دیگری تولید شده باشد.

 

مشخصات :

Ø         منبع تغذیه:          یک عدد باطری 9 ولت آلکالاین مدل 6LR61 یا کربن زینک مدل 6F22

Ø         تنظیم حساسیت:    غلظت CO برابر 150ppm +/- 50ppm

Ø         مصرف در حال آماده به کار:    کمتراز 100میکرو آمپر

Ø         مصرف هنگام هشدار:             کمتراز 75 میلی آمپر

Ø        
شرایط محیط کارکرد: دمای کمتر از 40 درجه سانتی گراد و RH بین 20 الی 90 درصد

 

·           دستورالعمل راه اندازی:

مرحله اول:

راهنمای نصب:

 

توجه: جهت نصب این دستگاه برروی دیوار الزاماً از روش زیر پیروی کنید:

 

الف: محل نصب پیشنهادی: ما پیشنهاد می کنیم محل نصب دستگاه هشداردهنده CO شامل موارد ذیر باشد:
 جهت حداکثر کارایی پیشنهاد ما این است که در منازلی که شامل چند طبقه است در هرطبقه در قسمتهایی همچون تمام اتاق های خواب، راهروها و سایر قسمتها  یک دستگاه نصب شود. چنانچه طول راهروهای خانۀ شما بیش از 9متراست توصیه می شود در هردو انتهای راهرو یک عدد دستگاه نصب شود. چنانچه فقط ازیک دستگاه استفاده می نمائید آنرا درراهروی خانه نزدیک اصلی ترین اتاق خواب یا درون اتاق خواب اصلی نصب نمائید و مطمئن شوید که صدای دستگاه هشداردهنده در تمامی محل های خواب به خوبی شنیده شود. اگر درهای اتاق خواب را می بندید باید درهراتاق از یک دستگاه مستقل استفاده نمائید . درب بسته یک اتاق ممکن است از ورود صدای کافی جهت بیدارکردن یک شخص خوابیده جلوگیری کند . چنانچه دستگاه را در وسط سقف یک اتاق نصب نمائید باعث می شود به تمام قسمتهای اتاق فاصلۀ مناسب داشته باشد. نصب برروی سقف بهترین روش جهت استفاده در اتاق نشیمن است . چنانچه دستگاه را به سقف متصل مینمائید باید حداقل 10 سانتی متر با دیوار فاصله داشته باشد، و چنانچه دستگاه را به دیوار وصل می نمائید بهترین مکان حدفاصل بین 10 سانتی متر تا 30 سانتی متر پائین تر از سقف  است.

 

ب: اماکنی که نباید دستگاه نصب نشود:

این دستگاه را در پارکینگ ، آشپزخانه ، موتورخانه و حمام نصب نکنید !  حداقل 5/4 متر دورتراز هروسیله احتراقی نصب نمائید .

در فاصله نزدیکتراز 90 سانتی متری موارد زیر دستگاه را نصب نکنید: درب آشپزخانه ، حمام ، دریچه های هوا(مثل کولر یا تهویه مطبوع) ، محل های ورودی یا ایجاد گردوخاک ، اماکن کثیف ، انباری و اماکن دارای بخار روغن.

 

همچنین محل های  مملوء از گرد وخاک ، کثیفی و روغن است و شامل مواد شیمیایی است سنسور هشداردهنده را نصب نکنید زیرا ممکن است عملکرد صحیح نداشته باشد ، همچنین سنسور را در اتاقی که ممکن است ورود هوا را به داخل دستگاه مسدود کند ، قرار ندهید ، به منظور اینکه دستگاه گازCO  را شناسایی کند ، باید هوا به سنسور دسترسی داشته باشد.

دستگاه را حداقل 35 سانتی متر دورتراز لامپ های فلورسانت نصب نمائید. نویزالکترونیکی ممکن است باعث هشدارهای نامربوط شود. همچنین دمای خارج از محدوده ممکن است حساسیت تشخیص گاز CO را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین دستگاه را در اماکنی که دمای هوا سردتر از 5/1 درجه سانتی گراد یا گرمتراز 38 درجه سانتی گراد است نصب نکنید. لازم به ذکراست توصیه می شود دستگاه را دورتر از درها و پنجرهایی که به هوای آزاد باز می شود ، نصب نمائید.

 

مرحله دوم:

دستورالعمل نصب:

 

1.         قاب اتصال به دیوار  را که در پشت دستگاه است به صورت چرخشی جداکنید.

2.      بعداز اینکه محل مناسب جهت نصب دستگاه را انتخاب کردید ، 2 سوراخ به قطر 5mm با فاصله 65 mm از همدیگر برروی سقف یا دیوار ایجاد نمائید سپس درون سوراخ را رولپلاک قرار داده و قاب را پیچ کنید.

3.         محل زائده قاب را و شکاف دستگاه را منطبق نموده و دستگاه را به صورت چرخشی به قاب متصل کنید.

 

مرحله سوم:

توجه:      از آنجاییکه بلندی صدای دستگاه حدود 85 دسی بل (dB) است به یاد داشته باشید هنگام تست دستگاه فاصله ایمنی را بین گوش خود و خروجی دستگاه حفظ نمائید.

کلید تست دستگاه  دارای 2 عملکرد است: اول قسمت الکترونیکی دستگاه را تست می کند و دوم دستگاه را بعد از حالت هشدار ریست می کند. بعداز انجام مراحل نصب قسمتهای الکترونیکی دستگاه را با فشردن کلید test   به مدت 5 ثانیه بررسی نمائید . پس از  آن یکسری از بوق ها به گوش می رسد. همچنین هنگامیکه دستگاه فعال شده است ، فشردن این دکمه باعث میشود صدای بوق دستگاه قطع شود.

در نظر داشته باشید که پس از یک دوره زمانی بین 2 تا 6 دقیقه، چنانچه غلظت گاز مونو اکسید کربن بیش از حد مجاز باشد، دستگاه فعال خواهد شد.

توجه:      این دستگاه باید الزاما هفته ای یکبار تست شود حتی اگر شرایط خطرناک رخ نداده باشد. تست دستگاه کمک میکند تا وضعیت صحیح باطری و یا میزان شارژ باطری بررسی شود. همیشه با گردگیری منظم خاک و گرد و غبار دستگاه را تمیز نمایید. همچنین اگر به عملکرد صحیح دستگاه مطمئن نیستید، با مرکز خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

 

دستورالعمل کار دستگاه:

امکانات تست:         در صورت فشردن کلید تست برای چند ثانیه،  قسمتهای الکترونیکی دستگاه تست می شوند و صدای بوق شنیده خواهد شد.

 

عملکرد نشانگر LED:

LED قرمز:         هنگامیکه هشدار دستگاه فعال میشود، LED شروع به چشمک زدن میکند. در غیر اینصورت چشمک زدن LED قرمز نشانگر ضعیف شدن باطری است که همزمان دستگاه بوق کوتاه هم میزند.

همچنین به یاد داشته باشید هنگامیکه  باطری  را در دستگاه قرار می دهید صدای بوق کوتاهی شنیده می شود که نشانگر نصب صحیح باطری است.

 

هنگامیکه دستگاه هشدار می دهد چه کنیم؟

اگر صدای هشدار دستگاه شنیده شد:

1-                     سریعا با مراکز امداد تماس بگیرید.

2-              سریعا به محلی که داری هوای تازه و آزاد باشد بروید و همچنین دربها و پنجره ها را به سمت هوای آزاد  باز نمایید. اطرافیان خود را شمارش نمایید تا مطمئن شوید که همگی از منطقه خطر دور شده اند. به هیچ وجه مجددا وارد منطقه خطر نشوید و یا تا زمانیکه نیروهای امدادی فرا نرسیده اند از جلوی دربها و پنجره های رو به هوای آزاد دور نشوید. هنگامیکه میزان خطرناک گاز CO از بین برود دستگاه به حالت عادی باز خواهد گشت.

 

تا زمانیکه ایراد منشاء گاز CO برطرف نشده است، به هیچ عنوان مجددا از آن استفاده ننمایید.

حساسیت این حسگر برروی غلظت  ppm  50 -/+ 150 از گاز مونو اکسید کربن تنظیم شده است. توجه داشته باشید که این دستگاه فقط جهت شناسایی گاز مونو اکسید کربن (از هر منبع آلاینده ای) طراحی شده است و هیچ گاز دیگری بر آن اثر ندارد.

 

تعویض باطری:

اگر به هر دلیل باطری دستگاه دچار ایراد شود، یک بوق کوتاه هر 30 ثانیه از دستگاه شنیده خواهد شد.

هشدار:    بدنه دستگاه پرس شده و به هیچ عنوان قابل جدا شدن نیست.

جهت تعویض باطری ابتدا باید دستگاه را از قاب پیچ شده بر روی سقف یا دیوار جدا کنید، سپس می توانید مستقیما باطری را تعویض نمایید. بعد از تعویض یا نصب باطری، دستگاه را مجددا بر روی محل مخصوص نصب نمایید. سپس عملکرد صحیح دستگاه را با فشردن کلید تست بررسی نمایید. دقت نمایید که در این حالت LED قرمز باید حدودا هر 40 ثانیه یکبار چشمک بزند. برای این دستگاه حتما از باطری های مارکهای معتبر و کیفیت خوب استفاده نمایید.

هشدار:                  در هنگاه نصب باطری از فشردن همزمان کلید تست اجتناب نمایید چراکه در اینصورت دستگاه عملکرد صحیحی نخواهد داشت.

توجه:                  فقط از باطری های استاندارد و با کیفیت قابل قبول استفاده نمایید. استفاده از باطری های متفرقه ممکن است بر عملکرد حسگر تاثیر منفی بگذارد.

جهت اطمینان بیشتر، حداقل سالی یکبار باطری دستگاه را تعویض نمایید. توصیه میشود هرسال در ابتدای پاییز و هنگامیکه ساعت رسمی یک ساعت به عقب کشیده میشود، عمل تعویض باطری این دستگاه نیز انجام شود.

 

نگهداری عمومی

به منظور نگه داشتن دستگاه در بهترین شرایط کاری مراحل زیر را انجام دهید:

هفته ای یک بار با فشردن کلید TEST عملکرد هشدار صوتی  و LED را بررسی نمایید.

o    ماهی یک بار دستگاه از قاب روی دیوار باز کرده و به وسیله جاروبرقی و یک برس نرم، گرد و غبار و آلودگی های آن را تمیز کنید.بعد از تمیز کردن، دستگاه را فوراً در محل مربوطه مجدداً نصب نمایید.

o    به هیچ عنوان از شوینده های قوی و حلالها جهت تمیز کردن دستگاه استفاده نکنید.

o  از اسپری کردن خشبو کننده هوا، اسپری مو، حشره کش و . . . به سمت دستگاه خودداری کنید.

o  به هیچ وجه، دستگاه را رنگ نکنید، پوشش رنگ می تواند حسگر را از کار بیاندازد.

o  به هیچ عنوان سعی نکنید تا اجزای دستگاه را از هم باز کنید یا بخواهید داخل دستگاه را تمیز کنید. این عمل گارانتی دستگاه شما را باطل خواهد کرد.

 

هشدار:    بعد از هر بار تمیز کردن یا هر عمل دیگر در اسرع وقت دستگاه را مجدداً نصب و راه اندازی کنید تا مطمئن باشید هیچ خطری شما را تهدید نمی کند.

هنگامیکه در محل نصب حسگر از مواد شوینده یا مواد شیمیایی مشابه استفاده شود ممکن است سنسور CO دستگاه آسیب ببیند یا بر روی آن تأثیر بگذارد. این مواد شامل موارد زیر است.

متان، پروپان، ایزوبوتان، ایزوپروپانول، اتیل استیل، دی اکسید سولفید هیدروژن محصولات بر پایه الکل، رنگ، تینر، حلالها (adhesive)، اسپری، عطر بعد از اصلاح (after shave)، عطر و ادکلن و برخی مواد شوینده.


نوشته شده در : یکشنبه 4 بهمن 1388  توسط : carbon monoxide.    نظرات() .

real psychics
شنبه 15 مهر 1396 06:09 ب.ظ
من مطمئن هستم که این مقاله تمام بازدیدکنندگان اینترنتی را لمس کرده است، مقاله واقعا واقعا خوبی در ساخت وب سایت جدید.
What do you do when your Achilles tendon hurts?
سه شنبه 28 شهریور 1396 12:25 ق.ظ
I like the valuable info you provide in your articles.
I will bookmark your weblog and check again here regularly.

I'm quite sure I will learn a lot of new stuff right here!
Good luck for the next!
anonymous std testing
دوشنبه 20 شهریور 1396 06:38 ق.ظ
تبادل لینک هیچ چیز دیگری با این حال آن را فقط قرار دادن
پیوند وب سایت دیگر شخص در صفحه شما در محل مناسب
و دیگر شخص نیز همین کار را برای شما انجام خواهد داد.
std testing near me
دوشنبه 20 شهریور 1396 05:30 ق.ظ
این پاراگراف شگفت انگیز در حمایت از تمام بازدید کنندگان اینترنت است.
من مطمئن هستم که از آن بهره مند خواهم شد.
std screening near me
دوشنبه 20 شهریور 1396 04:13 ق.ظ
من رفتهام برادر کوچکم را تحویل بدهم، او همچنین باید به طور منظم این وبلاگ را ببیند تا از آخرین گزارش های به روز شده به روز شود.
cheap telephone psychics
دوشنبه 20 شهریور 1396 03:52 ق.ظ
خویشاوندان من هر بار می گویند که وقت من را در وب می گذرانم
به جز من می دانم که هر روز با خواندن این مقالات زیبا می دانم که چگونه می توانم از آن استفاده کنم
یا بررسی ها
Foot Complaints
شنبه 14 مرداد 1396 12:08 ب.ظ
If you are going for finest contents like I do, just
pay a visit this web site daily as it offers feature contents, thanks
chaturbatetokenshack.online
پنجشنبه 12 مرداد 1396 10:24 ب.ظ
There is certainly a lot to know about this subject.
I like all the points you made.
Jovita
سه شنبه 10 مرداد 1396 09:00 ب.ظ
Hello, I read your blogs on a regular basis. Your story-telling style is witty, keep doing what you're doing!
low vitamin d foot pain
چهارشنبه 7 تیر 1396 01:59 ب.ظ
Hi there, You have done an incredible job. I'll certainly digg it
and in my opinion recommend to my friends. I'm sure they'll be benefited from this website.
http://justinabryce.bravesites.com/entries/achilles-tendon-rupture
دوشنبه 5 تیر 1396 01:01 ب.ظ
These are genuinely wonderful ideas in on the topic of blogging.
You have touched some good factors here. Any way keep up wrinting.
anonymous std testing
شنبه 3 تیر 1396 03:02 ق.ظ
قلب از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن
دلنشین در آغاز آیا واقعا کار کاملا با
من پس از برخی از زمان. جایی درون جملات شما
در واقع قادر به من مؤمن اما فقط برای while.

من این کردم مشکل خود را با جهش در منطق و یک ممکن
است را سادگی به کمک پر همه کسانی معافیت.
اگر شما که می توانید انجام من می بدون شک تا
پایان تحت تاثیر قرار داد.
Alejandrina
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 01:35 ق.ظ
Thanks for sharing such a nice thought, post is fastidious, thats why i have read it entirely
Debbiehigashida.Wordpress.com
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 11:01 ق.ظ
Hello there, You've done an incredible job.

I'll definitely digg it and in my opinion suggest
to my friends. I am sure they will be benefited from
this site.
BHW
پنجشنبه 31 فروردین 1396 08:13 ق.ظ
I got this site from my friend who told me regarding this web site and at the
moment this time I am visiting this web site and reading
very informative articles or reviews here.
باقر وکیل زاده
چهارشنبه 2 بهمن 1392 12:45 ق.ظ
سلام
لطفا بفرمایید حساسیت این دستگاه چند PPM است و آیا حساسیت آن قابل تنظیم است؟
با تشکر و احترام: باقر وکیل زاده
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر